EcoBean

Jak startujemy z pomaganiem?

Jesteśmy jednym z inicjatorów akcji #startujemyzpomaganiem. Mimo, że nasza działalność nie jest związana z ochroną zdrowia, a z ochroną planety, pragniemy nieść pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna.

EcoBean, akademicki start-up Politechniki Warszawskiej, zajmuje się zbiórką

i przetwarzaniem fusów kawowych w zieloną energię i wartościowe bio-produkty. Naszym materialnym zasobem są pojemniki do zbiórki i transportu fusów kawowych i właśnie nimi chcemy wesprzeć potrzeby służby zdrowia.

Nasze pojemniki będą służyły Szpitalowi na Szaserów do przechowywania i transportu substancji niebezpiecznych (próbek do testów, odpadów medycznych, itp.). Okazuje się, że są one równie potrzebne jak maseczki czy odzież ochronna!

Jak możesz dołączyć?

Jeżeli posiadasz zasoby lub pomysły, które mogą być wykorzystane jako wsparcie

w trudnych czasach walki z koronawirusem lub chcesz przeznaczyć środki na naszą akcję - zostań naszym Partnerem i dołącz do nas.

Czym zajmuje się na codzień?

Na świecie wypijanych jest ponad 2 miliardy filiżanek kawy dziennie, co generuje ogromne ilości odpadów. Szacuje się, że tylko w Polsce na wysypiska trafia około

120 tys. ton fusów kawowych rocznie, odpowiedzialnych za emisję gazów usypiskowych, w tym CO2 i metanu. W EcoBean opracowaliśmy technologię przetwarzania fusów kawowych w ekoprodukty i w ten sposób wprowadzamy rozwiązanie gospodarki obiegu zamkniętego do biznesu i klientów indywidualnych.

KIM JESTEŚMY 

Jesteśmy przedstawicielami trzech start-upów: EcoBean, Poza Ramami i Muchama, których złączyło ze sobą Studio Zamieszanie. Różnimy się profilem naszej działalności, ale łączy Nas zapał i chęć do działania. Postanowiliśmy połączyć start-upy, środowisko akademickie oraz biznes we wspólnej walce z koronawirusem. Partnerem naszej akcji jest Fundacja BIRN, dzięki której możemy zbierać środki niezbędne do pomocy. 

Zaczęliśmy od siebie, teraz zachęcamy i zapraszamy do współdziałania Was!

Masz inny pomysł jak mógłbyś wystartować z pomocą?

© 2020 by Studio Zamieszanie.